Wdrażanie Nowych Technologii

Ośrodek Szkolenia Spawaczy na indywidualne zapotrzebowanie firm pomaga w kwalifikowaniu technologii spawania w oparciu o normę PN-EN ISO 15614-1. Etapy kwalifikowania technologii obejmują:

 • Przygotowanie złącza próbnego,
 • Opracowanie pWPS (Wstępnej Instrukcji Technologicznej Spawania),
 • Wykonanie badań niszczących i nieniszczących,
 • Wystawienie protokołu kwalifikowania technologii spawania WPQR,
 • Opracowanie instrukcji technologicznej spawania – WPS.

Nasi specjaliści pomogą dobrać Państwu najbardziej optymalny zakres egzaminu co pozwoli ograniczyć koszty związane z pozyskiwaniem technologii. Jeżeli maja Państwo pytania odnośnie wrażania technologii lub potrzebują Państwo konsultacji spawalniczej to nasi specjaliści są do waszej dyspozycji.

Osoba do kontaktu:

Justyna Więcek – Kierownik ds. Szkoleń
tel. +48 32 294 80 40, wew. 24
kom. +48 609 069 109
e-mail: justyna.wiecek@harispal.pl

W związku ze zrealizowaniem projektu: „Utworzenie laboratorium badania połączeń spawanych i centrum wdrażania nowych technologii spawalniczych” (całkowita wartość projektu 864 492,00 zł, w tym wartość dofinansowania 423 960,00 zł ) w ramach programu: „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby” informujemy, iż aby w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom i zapewnieniu kompleksowości naszej oferty zakupiliśmy niżej wymieniony sprzęt:

 1. Spawarki ( Delta MIGATRONIC, Sigma Galaxy IGC 400 -3 szt, Master TIG – KEMPPI, PI 350 – MIGATRONIC).
 2. Filtrowentylację.
 3. Defektoskop Ultradźwiękowy USM Go DAC .
 4. Rusztowanie .
 5. System WideoEndoskopowy XLGO .
 6. Staloskop NITON XL 3t.
 7. Twardościomierz MICZO TFT.
 8. Miernik natężenia pola magnetycznego.
 9. Denstytometr.
 10. Defektoskop jarzmowy.
 11. Przenośny Aparat Rentgenowski YXLON – Y.XPO0225.

Ponad to została wykonana adaptacja i modernizacja pomieszczeń i budynku w celu przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, sala wykładowa została zaopatrzona w klimatyzację oraz zostały zakupione 3 komputery, na których opracowywane są nowe technologie spawalnicze.

Informujemy również, iż posiadamy mobilne laboratorium badań, co pozwala na wykonywanie badań u klienta co w znaczny sposób skraca wykonanie  zlecenia.

Projekt współfinansowany ze środków europejskich Funduszy w kwocie stanowiącej nie więcej niż 85% dofinansowania oraz ze środków budżetu państwa w kwocie stanowiącej 15% dofinansowania.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozmowy Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. klkjjuuuu

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy!!!

 

 

Partnerzy

 • partnerzy
 • partnerzy